Flipchart, dlaczego powinien być w każdym biurze?
22.07.2010

Flipchart, dlaczego powinien być w każdym biurze?

Flipchart to tablica suchościerlana niezbędna w każdym biurze i jednocześnie najtańsze narzędzie do przeprowadzenia prezentacji. Flipchart Nautile kosztuje tylko 163 pln netto.

 

W naszej ofercie znajduje się kilka modeli flipchartów. Ich wspólną cechą jest to, że są to lekkie i łatwe w przenoszeniu tablice, posiadające regulowaną wysokość. Wszystkie flipcharty posiadają haki do zawieszenia papierowego bloku z regulacją rozstawu, a także klapę przyciskającą papier.

Aby wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom, należy zapoznać się z podstawowymi różnicami, jakie występują między nimi, oraz z dodatkowymi funkcjami, którymi charakteryzują się niektóre modele. Do właściwego i pełnego wykorzystania możliwości flipchartu należy zakupić również odpowiednie akcesoria.


flipchart w biurze


Powierzchnia flipchartu


- niemagnetyczna, czyli bez możliwości używania magnesów
np.
Nautile niemagnetyczny

- magnetyczna - możemy używać magnesów do przyczepiania dodatkowych informacji na flipcharcie, stosujemy też wygodne gąbki magnetyczne
np.
Barracuda magnetyczna

Warto zastanowić się, czy możliwość używania magnesów, jaką daje nam powierzchnia magnetyczna będzie nam niezbędna. Do powierzchni magnetycznej można przymocować podczas prezentacji kartki papieru lub zdjęcie związane z tematem. Korzystając z większej ilości kolorowych markerów można uznać za niezbędne zastosowanie dodatkowego magnetycznego uchwytu na pisaki. Do powierzchni magnetycznej można również stosować magnetyczną gąbkę, dzięki czemu zawsze jest pod ręką.

- melaminowa
np.
Barracuda niemagnetyczna

- lakierowana
np.
Shark

Powierzchnia lakierowana jest trwalsza od melaminowej. Przy intensywnym użytkowaniu łatwiej jest z niej usunąć ślady pisaka, a także charakteryzuje się większą odpornością na zarysowania. Powierzchnia melaminowa może być magnetyczna lub nie. Natomiast lakierowana występuje tylko jako magnetyczna.

flipchart


Statyw flipchartu

- 3 nogi z regulacją wysokości  np.
Nautile magnetyczny

- podstawa z nogą
np.
Piranha magnetyczna

- kółka z hamulcem
np.
Barracuda Mobile

Podparcie tablicy na 3 nogach jest standardowym ekonomicznym rozwiązaniem. Stabilnością ponad standardową cechuje się podstawa z tylną nogą podpierającą. Zdecydowanie najbardziej stabilnym i zarazem funkcjonalnym rozwiązaniem ze względu na łatwość przemieszczania jest statyw z kółkami, gdzie 3/5 zaopatrzone są w blokadę.


Dodatkowe rozwiązania we flipchartach

- dodatkowe rozkładane boczne ramiona
np. flipchart Shark

Zapisane arkusze papieru można przymocować za pomocą magnesów na dodatkowych ramionach, dzięki czemu mamy wgląd do wcześniej poruszanych zagadnień, pomysłów.

- duża zamykana półka na markery
np. flipchart Piranha Mobile

Podczas przechowywania lub przenoszenia flipchartu markery zostają bezpieczenie schowane do zamykanej półki, więc nie ma możliwości zgubienia ich.

- linijka
np. Piranha magnetyczna
Podczas używania gładkiego papieru czasem występuje konieczność użycia linijki.


Akcesoria do pielegnacji flipchartów

markery do tablic suchościerlanych

- markery do powierzchni suchościeralnych
np. Liquid Ink 6szt.
Ważne jest, aby były to markery przeznaczone do powierzchni suchościeralnych. Markery permanentne zostawiają trwałe zabrudzenia. W naszej ofercie znajdują się różne kolory markerów.

- gąbka i wkłady wymienne
np. gąbka ECO
Warto zwrócić uwagę, czy gąbka jest magnetyczna, czy nie. Posiadając flipchart niemagnetyczny gąbka magnetyczna nie spełni całkowicie swojej funkcji. Przy powierzchni magnetycznej gąbka magnetyczna jest znacznym udogodnieniem, gdyż znajduje się wtedy zawsze pod ręką.

- blok papierowy do flipchartów
np. blok gładki 5x40 kartek

W ofercie znajduje się blok gładki i w kratkę.

- płyn czyszczący do tablic suchościerlanych
np. Renovator
Powierzchnia suchościeralna wymaga czyszczenia specjalnymi preparatami, aby mogła zachować swój pierwotny wygląd. W przypadku powierzchni melaminowych czynność tę należy wykonywać częściej. W ofercie znajdują się preparaty łagodniejsze, do użycia każdorazowo, a także do gruntownego czyszczenia okresowego.

- uchwyt na markery
np. magnetyczny uchwyt

Używając większej ilości markerów możemy potrzebować dodatkowego uchwytu, który z łatwością przymocowuje się do powierzchni magnetycznej. Szczególnie pomocne w przypadku flipchartów z małą półką.

- zestawy akcesoriów do powierzchni suchościeralnych
np. zestaw De Luxe

Podstawowy zestaw zawiera markery, gąbkę oraz płyn czyszczący. Im bardziej rozbudowany zestaw, tym więcej niezbędnych produktów się tam znajduje. Np. magnesy różnej grubości, ściereczki czyszczące, uchwyt do markerów, preparat, markery, gąbka.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Posiadamy wiele rodzajów tablic w ofercie - tablice magnetyczne, tablice drewniane, tablice plakatowe na stojaku, tablice informacyjne, tablice podświetlane tablice informacyjne na nodze, tablice suchościeralne, tablice w systemie kolumnowym, tryptyki, tablice obrotowo-jezdne, tablice suchościeralne, tablice kredowe, tablice kredowe z nadrukiem, tablice tekstylne, tablice korkowe, tabliczki przydrzwiowe zatrzaskowe, tabliczki informacyjne z pleksi tabliczki ścienne, stojaki na broszury, tablice informacyjne tablice i gabloty z nadrukiem, tablice obrotowo-jezdne, tablice suchościeralne, tablice rozkładane (tryptyki) planery magnetyczne, tablice COMBI, tablice korkowe, tablice tekstylne, tablice moderacyjne, stojaki do tablic, tablice-mapy

Education boards firmy 2x3 tablice szkolne, to unikatowa linia produktów skierowanych do szkół i na rynek edukacyjny. W szerokiej ofercie produktów i akcesoriów każdy odnajdzie niezbędne narzędzia do codziennej pracy. Estetyka i funkcjonalność linii Education Boards skutecznie pomaga w przekazywaniu wiedzy na poszczególnych szczeblach edukacji. Główne zalety to wysoka jakość produktów, estetyka wykonania, wysokie bezpieczeństwo użytkowania, szeroka oferta produktowa.

Flipcharty 2×3 to idealna przestrzeń obrazowania pomysłów – Gwarancja efektownej prezentacji, skutecznego szkolenia, efektywnej burzy mózgów! Co je wyróżnia? Nowoczesna konstrukcja w neutralnym kolorze popielatym, z eleganckimi grafitowymi wykończeniami. Popchart dostępny w dwóch rodzajach powierzchni: suchościeralnej (melaminowej) oraz suchościeralno-magnetycznej, rozmiar powierzchni użytkowej 66 x 100 lub 60 x 90 cm. Eurochart dwa dodatkowe ramiona dają możliwość prezentowania jednocześnie trzech arkuszyszybki i łatwy w obsłudze, mocny sprężynowy uchwyt do zawieszania bloku. Mobilechart przeznaczony do prezentacji szczególnie w miejscach, gdzie istnieje potrzeba częstego przemieszczania tablicy kółka z systemem blokowania zapewniające stabilność stały kąt pochylenia tablicy 15°.

Planery ecoBoards z dodatkową powierzchnią z korka. Dostępne - planer miesięczny, planer tygodniowy. Dzięki korzystaniu z planerów 2×3 już nie zapomnisz o ważnym spotkaniu, zajęciach pozaszkolnych Twojego dziecka czy zapłaceniu rachunków. To idealne narzędzie również dla sportowców, którzy w sposób zaplanowany chcą przeprowadzać swoje treningi oraz kontrolować dietę. Tablice do planowania świetnie sprawdzają się zarówno w małym biurze, w domu jak również i na siłowni.